FAQ

Wybierz temat
Dlaczego płyta VestaEco jest lepsza od innych materiałów izolacyjnych?

Płyta izolacyjna VestaEco posiada podobny współczynnik przewodzenia ciepła jak inne materiały izolacyjne jednak w odróżnieniu od styropianu jest paroprzepuszczalna i dzięki temu reguluje mikroklimat wewnątrz budynku. W odróżnieniu od wełny mineralnej posiada wyższą pojemność cieplną, dlatego lepiej chroni przed chłodem zimą i przed gorącem latem. Wyższa pojemność cieplna powoduje, że potrzeba dostarczyć więcej energii aby zmienić temperaturę materiału. Płyta VestaEco przyczynia się do zwiększenia bezwładności termicznej budynków w technologii szkieletu drewnianego, a także poprawia właściwości akustyczne przegród.

W jaki sposób produkty VestaEco dbają o zdrowie mojej rodziny?

Produkty VestaEco są produkowane na bazie naturalnych włókien lignocelulozowych, które występują w roślinach jednorocznych, a łączenie ich odbywa się w procesie prasowania termicznego na sucho przy użyciu nowej generacji spoiw bezemisyjnych. Dzięki temu wyeliminowano konieczność stosowania formaldehydu, fenoli i związków akrylu, a także sztucznych barwników czy innych dodatków chemicznych. Taki surowiec znacznie poprawia jakość powietrza wewnątrz budynku i nie powoduje alergii.

Czy płyta VestaEco jest odporna na wilgoć i pleśń?

Płyta izolacyjna VestaEco charakteryzuje się bardzo niską nasiąkliwością dzięki żywicy łączącej włókna, a otwarta dyfuzyjnie struktura zapewnia odprowadzanie wilgoci sorpcyjnej na zewnątrz. Właściwie zamontowana płyta dzięki swoim właściwościom hydrofobowym pozostaje sucha co zapewnia izolacyjność termiczną budynku i nie stwarza warunków do rozwoju pleśni.

W jakim stopniu produkty VestaEco chronią przed hałasem?

Gąbczasta budowa włókien lignocelulozowych oraz stosunkowo wysoka gęstość materiału sprawia, że fale dźwiękowe zostają zatrzymane wewnątrz, zapewniając tym samym ciszę wewnątrz budynku. Płyta VestaEco doskonale tłumi zarówno dźwięki powietrzne, jak i uderzeniowe, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się jako podkład pod podłogi pływające.

Czy montaż produktów VestaEco wymaga specjalnych narzędzi lub materiałów?

Montaż płyt VestaEco odbywa się przy pomocy ogólnie dostępnych narzędzi ręcznych lub mechanicznych oraz przy użyciu materiałów montażowych analogicznie jak dla płyt z wełny mineralnej o dużej gęstości. Struktura materiału powoduje, że straty związane z odpadami można zredukować do minimum, wykorzystując nawet niewielkie kawałki. Płyta jest miła w dotyku, mniej pyląca i posiada przyjemny, delikatny, naturalny zapach. W przypadku wątpliwości przy montażu prosimy o kontakt z naszym Działem Technicznym.

Czy płyta VestaEco jest odporna na ogień?

Płyta izolacyjna VestaEco należy do materiałów organicznych i posiada klasyfikację ogniową E. Oznacza to, że materiał jest palny, jednak przez krótki czas może powstrzymywać niewielki pożar. Klasę odporności ogniowej przegrody izolowanej płytą VestaEco można zwiększyć poprzez zabezpieczenie tynkiem mineralnym lub płytą gipsowo – kartonową.

Napisz do nas
Imię:
Nazwisko:
Adres e-mail:
Telefon:
Treść wiadomości:
Wyślij